Prechod na navigáciu Hlavné menu
Rímska únia Rádu sv. Uršule, Slovenská provincia

Košice

Komunita uršulínok v Košiciach

 

Neďaleko katedrály sv. Alžbety sa nachádza kláštor zo 17. storočia a komplex školských budov, ktoré slúžia Strednej zdravotníckej škole sv. Alžbety.

Komunita uršulínok v Košiciach je jedinou komunitou na východe Slovenska.


Prvoradým apoštolským poslaním sestier je výchova, ktorá zahŕňa rôzne vekové kategórie. Pre najmenších sú každú nedeľu sväté omše pre deti spojené s katechézou. 

Pre staršie deti sestry organizujú prímestské tábory, letný tábor, karnevaly, plesy. Venujú sa birmovancom, animátorom, ktorí môžu uplatniť svoje animátorské schopnosti práve pri už spomenutých akciách.

 

 

Hlavným apoštolským dielom je internát pre študentky stredných a vysokých škôl, kde sú zamestnané takmer všetky sestry komunity.

   

Komunita nezabúda ani na rodičov a mladé rodiny, s ktorými sa stretáva pri vzájomnom zdieľaní a tiež pri trávení spoločných chvíľ na plesoch (Angelínsky, fašiangový). Sestry sú tiež otvorené pre pomoc núdznym.


 

 

Nedeľa Dobrého pastiera

P4255399.JPGV nedeľu Dobrého pastiera 25. apríla 2010 sa otvorili dvere kňazských seminárov na Slovensku a výnimkou nebol ani košický Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach. Program sa začal modlitbou sv. ruženca v seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho, po ktorom nasledovala slávnostná svätá om ...
 

Hodina otvorených dverí v kláštore v Košiciach

P1274016.JPG27. januára Cirkev slávi sviatok sv. Angely Merici. Pre sestry uršulínky je však tento deň veľmi významný, pretože sv. Angela je zakladateľkou uršulínok. A práve v dnešný deň umožnili sestry košickej komunity dievčatám z internátu vstup do ich priestorov. Všetci sme sa stretli v kaplnke. Oboznámili ...
 

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár


1881487

Úvodná stránka