Prechod na navigáciu Hlavné menu
Rímska únia Rádu sv. Uršule, Slovenská provincia

Kto sme

Rímska únia Rádu sv. Uršule, (www.ursulines-ur.org ) jedna z vetiev duchovnej rodiny založenej sv. Angelou Merici, je medzinárodný rehoľný Inštitút pápežského práva, v ktorom sa kontemplácia a apoštolát navzájom prenikajú a oživujú.


 

 

 

Komunitný život je podstatný pre uršulínske povolanie.

Sestry žijú v komunitách spoločenstvo modlitby, apoštolskej práce a celého denného života. Snažia sa, aby bol preniknutý úctou a slobodou, ktoré boli charakteristické pre sv. Angelu.
S dynamickou vernosťou charizme sv. Angely si sestry osvojujú dvojitú a jedinú lásku, ktorá sv. Angelu oduševňovala. Darujú sa Bohu v úplnom zameraní sa na jeho službu a na spásu celého sveta.


Profesia evanjeliových rád zaväzuje sestry nasledovať Krista radikálnym zasvätením sa v čistote pre Kráľovstvo Božie a v stave chudoby a poslušnosti, ktorý si Pán zvolil pre seba.

 

Poslanie, ktoré Cirkev zveruje sestrám, je poslanie výchovy v rozmanitých formách so zreteľom na evanjelizáciu.

Rímska únia svojou povahou je medzinárodná a rozšírená po celom svete. Tak môže práve svojou rozmanitosťou ukazovať jednotu a všeobecnosť Cirkvi a svedčiť o láske v rozdelenom svete.


V šľapajach sv. Angely, s učenlivosťou voči Duchu Svätému, ktorý zjednocuje naše životy a všetko obnovuje, snažia sa sestry tiež o potrebné prispôsobenie podľa času a potrieb s radostnou nádejou v moc Ducha Svätého.


 

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár


1881497

Úvodná stránka