Prechod na navigáciu Hlavné menu
Rímska únia Rádu sv. Uršule, Slovenská provincia

Sr. Stanislava Ernstová

Matka Stanislava Ernstová OSU

(Hlohovec 6.1.1891 – Bílá Voda 16.3.1968)

Sr. Dominika Dufferová OSU

(Pozvaná prednáška, Trnava, Deň zasvätených 2.2.2015)

 

Úvod

Taliansky kardinál Carlo Salotti vo svojej knihe La beata Anna Maria Taigi, madre di familia, v českom znení Blahoslavená Anna Marie Taigi. Matka rodiny spomenul slová blahoslaveného Gašpara del Bufalo, ktoré povedal, keď ustrnul nad smrťou Anny Márie Taigi: „Keď Pán povoláva k sebe isté duše, ktoré sú mu drahé, je to znamenie, že nás chce potrestať. Pripravte sa na pohromy.“[1] Blahoslavená Anna Mária zomrela v piatok na svitaní 9. júna 1837 v Ríme, keď mala 68 rokov a 10 dní. Ešte v roku 1836 predpovedala, že „príde metla a že behom nej zomrie tu v Ríme mnoho obyvateľstva, ale že ona už tu nebude“[2]. Tou metlou, ako to z dejín Večného mesta poznáme, bola epidémia cholery.

Žeby aj v prípade smrti Matky Stanislavy Ernstovej v Bílé Vodě 16.3.1968 šlo o podobné znamenie? Nebo nad pražskou jarou vo vtedajšom socialistickom Československu sa stále viac zaťahovalo, až sa to vyhrotilo v invázii Sovietskej armády s členmi Varšavského paktu na územie Československa 21.8.1968. Bola to len začiatočná fáza vyše 21 ročnej „normalizácie“, ktorá spočívala v návrate k socialistickým zásadám pod tlakom okupantov na území našich národov, násilné mentálne presadzovanie marxistických zásad a komunistického robotníckeho hnutia s úmyselným zakrývaním pravdy, s vyhrážkami, ak by si len predsa niekto trúfol hájiť ju. Dnes môžeme vidieť jednak to, že to nebol život slobody, skôr smútok skrytý v klamstve a bezmocnosti bezprávne premožených, ale aj to, ako sme k pravej slobode ani dnes nedorástli, lebo máme sklony zneužívať ju a otročiť novým bôžikom. Nič nového pod slnkom v dejinách ľudstva! Sestra Stanislava okúsila vo svojom živote „kruto neisté časy“[3], avšak invázie sovietskych vojsk na naše územie sa už nedožila.

 

[1] SALOTTI, C., (2010) Blahoslavená Anna Marie Taigi. Matka rodiny. Olomouc : Refugium Velehrad-Roma s.r.o., 2010, s. 134.

[2] Tamtiež, s. 112.

[3] ERNSTOVÁ, OSU, S. . (2011) Pieseň vďaky Veľkňazovi Kristovi. Suchá nad Parnou : Peter Spusta, 2011, s. 67.


 

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár


1881548

Úvodná stránka