Prechod na navigáciu Hlavné menu
Rímska únia Rádu sv. Uršule, Slovenská provincia

Vitajte na stránke www.ursulinky.sk


 

Podporili nás nielen na P18

logo sedita_CMYK vektor_krivka-page-001.jpgĎakujeme Sedite, že aj tento rok, prispeli svojimi výrobkami na dobrú vec. Príďte aj vy na EXPO v rámci Národného stretnutia mládeže P18 a určite neobídete naprázdno. :)
 

Spomienka na S(U)DM 2016

IMG_0356.JPGJe priam neuveriteľné, že od Svetových (uršulínskych) dní mládeže v Poľsku už uplynuli takmer dva roky. Ďakujeme všetkým dobrodincom, sponzorom (pečivárne Sedita) za ich podporu, vďaka ktorej sme mohli prežiť spolu s našimi uršulínskymi žiakmi, priateľmi z celého sveta nádherný čas. Tu sú ich svedectvá.
 

ROZŠIRUJEME MATERSKÚ ŠKÔLKU V BRATISLAVE O 1 TRIEDU

deti.png začiatkom roka 2018 sme ako zriaďovateľ – uršulínky Rímskej únie urobili rozhodnutie o rozšírení materskej školy o 1 triedu – 20 detí od 1.9.2018, a to na ZŠ s MŠ sv. Uršule v Bratislave.
 

Sr. Stanislava Ernstová

Predložená štúdia chce pomôcť k nahliadnutiu a skúmaniu vybraných momentov zo života a diela sestry Stanislavy Ernstovej a objaviť v nich stopy Božieho milosrdenstva a lásky, ktoré ju pretvorili na dušu tak milú Bohu, Panne Márii a svätým, že ju budeme môcť, ako pevne dúfame, raz verejne uctievať ako blahoslavenú.
 

Uršulínky v dokumente RTVS 2

POZVANKA_MADONA_28_6_17 (1).pngTakmer 70-minútový dokument ponúka v známom historickom rámci zasadené neznáme príbehy o nadprirodzenej pomoci Loretánskej Panny Márie,  ktoré sa zachovali väčšinou v tradícii a v ústnom podaní. Niektoré z nich sú v tomto dokumente zverejnené po prvýkrát, ako príbeh o záchrane bratislavských uršulínok pred Turkami, ktorý tvorcovia objavili v kláštornej kronike.
 

Duchovná obnova pre dievčatá

plagat angela.jpg
 

Návšteva Generálnej matky

DSC_0769.jpg"Vytrvajte teda verne a s radosťou v začatom diele. Chráňte sa, hovorím, chráňte sa stratiť svoju horlivosť, lebo každý prísľub, ktorý vám dávam, splní sa v prehojnej miere. Teraz odchádzam. Vy zatiaľ pokračujte a robte to, čo máte robiť. Ale prv vás objímam a všetkým vám dávam bozk pokoja, vrúcne prosiac Boha, aby vás požehnal. In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen. (V mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen.)" Závet, Posledný odkaz sv. Angely V tomto duchu prišli medzi nás.
 

Duchovná obnova pre dievčatá - S Máriou

Od 13. do 15. novembra 2015 vám ponúkame zamyslieť sa nad životom Panny Márie a spolu s ňou sa modliť v Bratislavskom kláštore uršulínok.
 

Deň otvorených kláštorov v Trnave

DOK-page-001.jpgSRDEČNE VÁS VŠETKÝCH POZÝVAME K NÁM DOMOV=DO KLÁŠTORA..... Na obrázku čítajte čas kedy vás tam vpustíme!!!! NEBOJTE SA PUSTÍME VÁS AJ VON!!!
 

Svetové (uršulínske) dni mládeže

 

PRIDAJ SA K NÁM!

Ako je už známe, v roku 2016 nás čaká veľká a jedinečná udalosť – Svetové dni mládeže (SDM), ktoré bude prežívať mládež z celého sveta v Krakove. V spojení s týmto jedinečným stretnutím Vás pozývame na Svetové uršulínske dni mládeže (SUDM), ktoré sa budú konať pred týmto medzinárodným stretnutím SDM a budú prepojené s Dňami v diecézach.

 

Čo sú Svetové uršulínske dni mládeže?

SUDM sa budú konať 20. - 25. júla 2016. Na stretnutie sú pozvaní mladí ľudia z celého sveta (vo veku 14 - 35 rokov)  , ktorí sú v kontakte so sestrami uršulínkami alebo sú oslovení ich charizmou a chcú sa tiež zúčastniť SDM v Krakove (25. - 31. júl 2016). Uršulínske svetové dni mládeže budú časom radostnej oslavy so zaujímavým programom prepojeným s Dňami v diecézach.

Veríme, že dni strávené v rôznych diecézach s našimi sestrami budú príležitosťou na objavovanie bohatstva Cirkvi (nielen) v Poľsku a pre posilnenie viery, ktoré budeme zdieľať spolu s miliónmi mladých ľudí a Svätým Otcom Františkom v Krakove.

Stručné informácie: Svetové Uršulínske Dni Mládeže/Svetové Dni Mládeže 2016 

PROGRAM: 
20.-25. júl 2016 – SUDM v rôznych mestách v Poľsku s prepojením na Dni v diecézach
25.-31. júl 2016 – SDM v Krakove

CENA, vrátane SDM: 
330 EUR - doprava, ubytovanie, strava, poistenie a balíček SDM (typ A2) 

REGISTRÁCIA (prostredníctvom sestier uršulínok):
Do konca roka 2015
Registrácia je záväzná po uhradení zálohy vo výške sumy 100 EUR
Registračný formulár (vyplnený a podpísaný odovzdajte niektorej zo sestier uršulínok) STIAHNUŤ

STORNO PODMIENKY:
Ak sa nebudete môcť zúčastniť S(U)DM, uhradený registračný poplatok sa nevracia, ale je možné nájsť za seba náhradu. V tom prípade postupujte nasledovne:

náhradník nech sa zaregistruje klasickým spôsobom prostredníctvom registračného formulára a do poznámky uvedie meno a priezvisko osoby, namiesto ktorej sa zúčastní S(U)DM,

osoba, namiesto ktorej sa náhradník zúčastní S(U)DM, nech pošle e-mail na adresu sudm2016@gmail.com s informáciou o odhlásení sa a menom osoby, ktorá je jej náhradníkom, čím nám zmenu potvrdí.

VIAC INFO nájdete tu:
VIAC INFO nájdete tu:
SDM:
www.svetovednimladeze.sk
www.krakow2016.com

UDM:
http://urszulanskiednimlodych.osu.pl/index.php/sudm

 

Ak potrebujete viac informácii napíšte nám: sudm2016@gmail.com

TEŠÍME SA NA VÁS!


 

 

Deň otvorených kláštorov v Modre

Deň otvorených kláštorov v ModreViete, čo sestry raňajkujú? Kto porazí sestričky vo florbale? :)
 

Deň otvorených kláštorov v Bratislave

DOK BA.jpgSrdečne Vás pozývame na návštevu do nášho kláštora v Bratislave. Kedy: 27. júna 2015 (v sobotu) Kde: Uršulínska 3, Bratislava O koľkej: vstupy o: 10.00, 11.00, 14.00, 15.00, 16.00 Program: prehliadka kostola a krypty prezentácia zo života sestier občerstvenie poobedný program ...
 

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár


1881562

Úvodná stránka