Prechod na navigáciu Hlavné menu
Rímska únia Rádu sv. Uršule, Slovenská provincia

Generálna kapitula 2013

Vyhlásenie Generálnej kapituly 2013

Na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie 15. augusta 2012 bola slávnostne vyhlásená Generálna kapitula 2013. „Sme ňou pozvané « zatiahnuť na hlbinu » (Lk 5,4). « S odvahou a nádejou prijmime budúcnosť ! »

Sme pozvané pokračovať na ceste“, hovorí generálna matka Cecilia Wang a pokračuje: „Prostredníctvom našich rozlišovaní, individuálne a potom na miestnej a provinciálnej kapitule, uvidíme, kde nás cesta vedie, a budeme pripravené zatiahnuť na hlbinu. Táto hlbina znamená najprv odvahu a dôveru v Ducha Svätého, znamená intenzívnejšiu modlitbu a úvahu, jasnejšie voľby, aby mal Pán prvé miesto v našich životoch, znamená tiež ísť ďalej v našej identite uršulínok Rímskej únie.

Ak môžeme byť skutočne kontemplatívne v našom apoštoláte, tak ponúkneme svetu jeden dôležitý aspekt našej charizmy, aspekt, ktorý dnes svet tak veľmi potrebuje. Ak môžeme žiť spojenie jedny s druhými, ponúkneme svedectvo a povzbudenie našim súčasníkom, ktorí často žijú vo svete egoizmu a súťaženia.

Svätá Angela nám to hovorí svojím spôsobom: « nech majú Ježiša Krista za svoj jediný poklad » ; « nech vás vedie... jedine láska k Bohu a horlivosť za spásu duší » ; « nech sa usilujú prinášať pokoj a porozumenie všade tam, kde sú. » Prosím vás... « aby ste žili vo svornosti, navzájom zjednotené, všetky jedno srdce a jedna vôľa. »“


 

Miestne kapituly

Miestna kapitula a ako i provinciálna a generálna je časom slávenia, časom oslavy Boha, ktorý bol prítomný v našom živote a konal, oslava jeho milosti, s pomocou ktorej sme boli schopné vykonať to, k čomu nás volal, a vzývanie Ducha Svätého, aby nám otvoril oči srdca pre poznanie a uskutočňovanie Jeho vôle v ďalších rokoch.

Miestna kapitula predchádza provinciálnu kapitulu a tá zasa generálnu.

Skladá sa zo všetkých členiek komunity, okrem postulantiek a noviciek. Jej cieľom je vyhodnotiť život komunity za posledných šesť rokov, pozrieť sa dopredu prípravou návrhov pre provinciálnu kapitulu a zvoliť delegátky na provinciálnu kapitulu.

 Naše najstaršie sestry v komunite v Suchej nad Parnou

počas ich miestnej kapituly

 

 Komunita v Modre a komunita novicátu prežívali kapitulu spolu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár


1916007

Úvodná stránka