Duchovná obnova The Chosen

V čase 20.5. – 22.5. 2022 sme sa v košickom kláštore obohatili navzájom pri Ježišových nohách. Sv. Angela nám hovorí vo svojich radách:“ Nech sa stretávajú pri nohách Ježiša Krista Ukrižovaného!“

Stretli sme sa, obnovili sme sa, potešili, vypočuli, zdieľali …. s Ním, pre Neho a pre lásku k sebe navzájom. A čo ďalej? Oplatí sa stretávať kvôli Ježišovi?

Prečítajme si čo o tom píšu naše Majky

Chvíľ, kedy mi bolo dopriate pomerne dosť načerpať (najmä duchovne) som zažila už mnoho... avšak toto bol jeden z mála víkendov, kde som si reálne uvedomila, že ma Boh zavolal po mene – že "čakal na túto chvíľu, lebo Mu na mne záleží". Ďakujem Bohu za tento krásne strávený čas duchovnej obnovy v spoločnosti nových "uršulínskych" priateľov. Nikdy by mi nenapadlo, že jeho súčasťou a pomocou na tejto ceste budú práve ľudia, ktorí mi pripomínali situácie a tých, ktorým bolo potrebné odpustiť a jednoducho nechať ich ísť. Až teraz možno v celku chápem slová jedného kňaza, ktorý v súvislosti s uzdravením, odpustením (i starších zranení) povedal, že je to síce proces, avšak treba ho začať. Mám radosť z toho, že i napriek záplave povinností som odpovedala na Jeho pozvanie a prežila chvíle Jeho objatia a poukázania na to, že Mu na mne, ako i na každom z nás výnimočne záleží...“

Mária

Mám za sebou nádherný čas duchovnej obnovy, skvelé spoločenstvo, seriál, diskusie i nádherný čas v kaplnke... Dúfam, že sa čoskoro uvidíme pri ďalšej udalosti😊

Majka

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

STRETNUTIE REHOĽNÍKOV O UMELEJ INTELIGENCII: AI GETTIN GREADY FOR THE AGE OF AI

V Bratislave sa uskutočnilo pútavé stretnutie rehoľníkov zorganizované sestrami uršulínkami, ktoré sa venovalo téme umelej inteligencie (AI). Viac ako 30 účastníkov sa zišlo, aby sa naučili viac o AI od Martina Krčka, experta na túto oblasť. Prednášky zahŕňali dôležité aspekty ako prečo je AI dôležitá, jej základné fungovanie a možnosti využitia.

Čítať viac »

Návšteva apoštolského nuncia

Uršulínsky kláštor bol prvým sídlom apoštolskej nunciatúry po vyhlásení vzniku Slovenskej republiky 1. januára 1993.
Túto spätosť spojenú s príležitosťou oslavy sviatku Loretánskej Panny Márie v nedeľu 10.12.2023 sme využili k tomu, aby sme pozvali na návštevu súčasného apoštolského nuncia na Slovensku.

Čítať viac »

Uršulínka v slume

Sestra Kevina Ekal, OSU pracuje v druhom najväčšom slume na svete
Naše školy v Trnave spolu s komunitou sestier uršulínok sa rozhodli podporiť prácu sestry Keviny Ekal, OSU v Keni, Nairobi.
Vďaka štedrosti žiakov a rodičov, námahám učiteľov sa v misijnej aktivite „misijný koláč“ s podporou sestier podarilo vyzbierať 2000€ pre prácu sestry Keviny v slume.

Čítať viac »