AKO BOH PLNÍ NAŠE SNY ALEBO DAR PRE URŠULÍNKY

Pri upratovaní našej veľkej jedálne rada počúvam Simu Magušinovú a so mnou polovica prízemia nášho kláštora 🙂 Mám rada jej pravdivé, hlboké a zároveň jednoduché texty. Raz som sa tak zamýšľala nad tým, aký text by Sima vymyslela na rehoľný život. Čo by na ňom vyzdvihla a ako by ho vnímala.

A Boh moje zamyslenie zobral vážne a upravil ho podľa seba.

Pred pár dňami mi jedna naša kamarátka – nie Sima 🙂 poslala pre sestry darček k sviatku našej patrónky sv. Uršule. V správe na what´s appe sa objavil link na youtube a tam pieseň o uršulínkach. V popise stálo: Zložila som vám pieseň, ale vôbec som to neplánovala. Ešte v lete, keď som raz cestovala, mi vo vlaku napadol text o vás, tak som si ho len zapísala. A potom ma k tomu napadla melódia… Nahrala gitary, spev a všetko dala dokopy a vznikla krásna pieseň. Pieseň, ktorá naozaj vystihuje náš život. Ďakujeme.

A ja som si tak uvedomila, že Boh plní naše túžby a dokonca ich dotvára do takej podoby, ktorá by nás ani nenapadla. Ja som sa zamýšľala nad piesňou a naozaj prišla a špeciálne pre uršulínky. Tiež vidím, ako je dôležite pamätať si svoje túžby a pozerať sa na to, ako sa naplnili v našom bežnom živote… Ale nie mojím spôsobom, ale tým Božím. Lebo Boh má svoje spôsoby, ktoré sú často lepšie, ako tie naše.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

STRETNUTIE REHOĽNÍKOV O UMELEJ INTELIGENCII: AI GETTIN GREADY FOR THE AGE OF AI

V Bratislave sa uskutočnilo pútavé stretnutie rehoľníkov zorganizované sestrami uršulínkami, ktoré sa venovalo téme umelej inteligencie (AI). Viac ako 30 účastníkov sa zišlo, aby sa naučili viac o AI od Martina Krčka, experta na túto oblasť. Prednášky zahŕňali dôležité aspekty ako prečo je AI dôležitá, jej základné fungovanie a možnosti využitia.

Čítať viac »

Návšteva apoštolského nuncia

Uršulínsky kláštor bol prvým sídlom apoštolskej nunciatúry po vyhlásení vzniku Slovenskej republiky 1. januára 1993.
Túto spätosť spojenú s príležitosťou oslavy sviatku Loretánskej Panny Márie v nedeľu 10.12.2023 sme využili k tomu, aby sme pozvali na návštevu súčasného apoštolského nuncia na Slovensku.

Čítať viac »

Uršulínka v slume

Sestra Kevina Ekal, OSU pracuje v druhom najväčšom slume na svete
Naše školy v Trnave spolu s komunitou sestier uršulínok sa rozhodli podporiť prácu sestry Keviny Ekal, OSU v Keni, Nairobi.
Vďaka štedrosti žiakov a rodičov, námahám učiteľov sa v misijnej aktivite „misijný koláč“ s podporou sestier podarilo vyzbierať 2000€ pre prácu sestry Keviny v slume.

Čítať viac »