AKO BOH PLNÍ NAŠE SNY ALEBO DAR PRE URŠULÍNKY

Pri upratovaní našej veľkej jedálne rada počúvam Simu Magušinovú a so mnou polovica prízemia nášho kláštora 🙂 Mám rada jej pravdivé, hlboké a zároveň jednoduché texty. Raz som sa tak zamýšľala nad tým, aký text by Sima vymyslela na rehoľný život. Čo by na ňom vyzdvihla a ako by ho vnímala.

A Boh moje zamyslenie zobral vážne a upravil ho podľa seba.

Pred pár dňami mi jedna naša kamarátka – nie Sima 🙂 poslala pre sestry darček k sviatku našej patrónky sv. Uršule. V správe na what´s appe sa objavil link na youtube a tam pieseň o uršulínkach. V popise stálo: Zložila som vám pieseň, ale vôbec som to neplánovala. Ešte v lete, keď som raz cestovala, mi vo vlaku napadol text o vás, tak som si ho len zapísala. A potom ma k tomu napadla melódia… Nahrala gitary, spev a všetko dala dokopy a vznikla krásna pieseň. Pieseň, ktorá naozaj vystihuje náš život. Ďakujeme.

A ja som si tak uvedomila, že Boh plní naše túžby a dokonca ich dotvára do takej podoby, ktorá by nás ani nenapadla. Ja som sa zamýšľala nad piesňou a naozaj prišla a špeciálne pre uršulínky. Tiež vidím, ako je dôležite pamätať si svoje túžby a pozerať sa na to, ako sa naplnili v našom bežnom živote… Ale nie mojím spôsobom, ale tým Božím. Lebo Boh má svoje spôsoby, ktoré sú často lepšie, ako tie naše.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Viete, čo je to kuťa? Alebo ako sme slávili narodenie Pána tieto Vianoce.

Keď na chodbách nášho kláštora svietilo iba svetlo sviec, za spevu kolied sa stretávali pred kaplnkou dve komunity. Po adorácii a slávnostných vešperách vychádzala z kaplnky komunita s najstaršími sestrami a po schodoch schádzala komunita našich ukrajinských priateľov. Na rukách niesla mama Svetlana malého Romanka a pán Saša niesol v rukách niečo veľké, zjavne ťažké. Dar k Vianociam…

Čítať viac »

STRETNUTIE MENÍ ŽIVOT

V auguste 2023 sa v Lisabone uskutočnia Svetové dni mládeže. Stretnutie mladých z celého sveta. Chceme umožniť skupine 22 aktívnych mladých ľudí reprezentovať aj našu krajinu. Celý pobyt aj s cestou však stojí 800,- na osobu, spolu nás to teda bude stáť viac ako 17 000,-. Približne polovicu nákladov sme schopní hradiť z vlastných zdrojov a zo zdrojov účastníkov, stále nám však chýba viac ako 8 000,-.

Čítať viac »