Duchovná obnova v Bojničkách

Pannu Máriu z Lukášovho evanjelia sme mali možnosť spoznávať v dňoch 28. – 30. 4. 2023 v Bojničkách.

Duchovnej obnovy sa zúčastnilo 12 mladých žien a tri sestry. Víkendom nás sprevádzal Jakub Garčár, SJ. Voviedol nás do stretnutia s Bohom tým, že sme sa pozreli na náš konkrétny životný príbeh a potom nám predstavil Pannu Máriu ako ženu viery. Ženu, ktorá aj keď nevedela, ako sa stane matkou Spasiteľa, dôverovala. Ženu, ktorá sa nebála pýtať a jej otázky boli prejavom viery (Lk 1, 34).

Tiež sme sa pozerali na Máriu, ktorá dovolila, aby sa stalo podľa Božieho plánu. Lebo kresťanstvo je o dôvere a o tom, či Bohu dovolíme, aby sa uskutočnil jeho plán. Kto sa Boha správne pýta, spolupracuje s ním a hľadá jeho vôľu (Lk 1, 38).

Márii sa skrytý Boh ukazuje prostredníctvom druhých. Najskôr to bol Gabriel, neskôr Alžbeta, pastieri, Simeon, dvanásť ročný Ježiš v chráme a Mária ich počúvala a zachovávala ich slová vo svojom srdci. Preto sme dostali pozvanie uvažovať nad tým, ako sa nám Boh zjavuje cez druhých.

Počas duchovnej obnovy nechýbalo ticho, modlitba, adorácia, zdieľanie, ale aj rozhovor, radosť, smiech, futbal, nátierky a osie hniezda 🙂

Ďakujeme Bohu za jeho prítomnosť medzi nami a pátrovi Jakubovi, za jeho slová.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Uršulínka v slume

Sestra Kevina Ekal, OSU pracuje v druhom najväčšom slume na svete
Naše školy v Trnave spolu s komunitou sestier uršulínok sa rozhodli podporiť prácu sestry Keviny Ekal, OSU v Keni, Nairobi.
Vďaka štedrosti žiakov a rodičov, námahám učiteľov sa v misijnej aktivite „misijný koláč“ s podporou sestier podarilo vyzbierať 2000€ pre prácu sestry Keviny v slume.

Čítať viac »

Svetové dni mládeže – Lisabon 2023

Dobrodružstvo začína. Aj týmito slovami by sme mohli začať naše zážitky zo Svetových dní mládeže v Lisabone 2023.
Našu skupinu Ursulines Youth Slovakia, teda slovenskú uršulínsku mládež, tvorilo s rôznymi obmenami dovedna 47 členov. A aj vďaka podpore našich sestier a mnohých darcov, sme sa v takomto hojnom počte mohli vydať na našu púť.

Čítať viac »

Rím – Brescia – Desenzano

V utorok večer, netušiac, čo nás všetko čaká, sme sa stretli celá pútnická skupinka v bratislavskom kláštore, aby sme hneď v skorých ranných hodinách mohli odísť do Ríma. Symbolika sa nezaprela hneď na začiatku. Na túto púť sa prihlásilo presne jedenásť dievčat. Presne toľko spoločníčok zobrala so sebou sv. Uršuľa na jej púť. Sprevádzali nás štyri sestry a páter Jakub Garčár (SJ).

Čítať viac »