Covid fighters u sestier v Suchej

Prázdniny v plnom prúde keď nás zrazu vyruší správa od sestier zo Suchej nad Parnou. Takmer celá komunita našich najstarších sestier je pozitívna a pozitívne sú aj ošetrovateľky. Prišla prosba o pomoc. Čo teraz robiť? Prerušiť plány, ktoré sme mali na tento týždeň, a ísť pomôcť? Nezúčastniť sa EXPO v Trenčíne, na ktoré sme sa tešili? Alebo ostať doma a chrániť sa? A aj keby sme išli, čo máme robiť? Tieto a mnohé iné otázky nám behali po rozume. Ale nakoniec sme sa rozhodili ísť a tak sa začala naša služba v Suchej. Boh stál pri nás so svojou pomocou v osobe pátra Martina Halčáka, SJ, ktorému vďačíme za dezinfekciu priestorov a hlavne cenné rady a povzbudenie k službe.

Habity sme vymenili na ochranné overaly (vtedy som si uvedomila, že v habite nie je až tak teplo :), závoje za štíty a kláštor za stan. Naša služba spočívala v pomoci sestrám pri hygiene, príprave a distribúcii stravy, uprataní a dezinfekcii priestorov, nákupe…

Sestry nás vítali s priateľským úsmevom, niekedy s komentovaním nášho „moderného oblečenia“ no vždy s vďačnosťou. Ja som bola tiež vďačná za túto skúsenosť. Byť pri najstarších sestrách je pre mňa vždy povzbudením k vernosti, ale aj k učeniu sa prijímať svoje vlastné limity a obmedzenia v duchu obety.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Viete, čo je to kuťa? Alebo ako sme slávili narodenie Pána tieto Vianoce.

Keď na chodbách nášho kláštora svietilo iba svetlo sviec, za spevu kolied sa stretávali pred kaplnkou dve komunity. Po adorácii a slávnostných vešperách vychádzala z kaplnky komunita s najstaršími sestrami a po schodoch schádzala komunita našich ukrajinských priateľov. Na rukách niesla mama Svetlana malého Romanka a pán Saša niesol v rukách niečo veľké, zjavne ťažké. Dar k Vianociam…

Čítať viac »

STRETNUTIE MENÍ ŽIVOT

V auguste 2023 sa v Lisabone uskutočnia Svetové dni mládeže. Stretnutie mladých z celého sveta. Chceme umožniť skupine 22 aktívnych mladých ľudí reprezentovať aj našu krajinu. Celý pobyt aj s cestou však stojí 800,- na osobu, spolu nás to teda bude stáť viac ako 17 000,-. Približne polovicu nákladov sme schopní hradiť z vlastných zdrojov a zo zdrojov účastníkov, stále nám však chýba viac ako 8 000,-.

Čítať viac »