Covid fighters u sestier v Suchej

Prázdniny v plnom prúde keď nás zrazu vyruší správa od sestier zo Suchej nad Parnou. Takmer celá komunita našich najstarších sestier je pozitívna a pozitívne sú aj ošetrovateľky. Prišla prosba o pomoc. Čo teraz robiť? Prerušiť plány, ktoré sme mali na tento týždeň, a ísť pomôcť? Nezúčastniť sa EXPO v Trenčíne, na ktoré sme sa tešili? Alebo ostať doma a chrániť sa? A aj keby sme išli, čo máme robiť? Tieto a mnohé iné otázky nám behali po rozume. Ale nakoniec sme sa rozhodili ísť a tak sa začala naša služba v Suchej. Boh stál pri nás so svojou pomocou v osobe pátra Martina Halčáka, SJ, ktorému vďačíme za dezinfekciu priestorov a hlavne cenné rady a povzbudenie k službe.

Habity sme vymenili na ochranné overaly (vtedy som si uvedomila, že v habite nie je až tak teplo :), závoje za štíty a kláštor za stan. Naša služba spočívala v pomoci sestrám pri hygiene, príprave a distribúcii stravy, uprataní a dezinfekcii priestorov, nákupe…

Sestry nás vítali s priateľským úsmevom, niekedy s komentovaním nášho „moderného oblečenia“ no vždy s vďačnosťou. Ja som bola tiež vďačná za túto skúsenosť. Byť pri najstarších sestrách je pre mňa vždy povzbudením k vernosti, ale aj k učeniu sa prijímať svoje vlastné limity a obmedzenia v duchu obety.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Uršulínka v slume

Sestra Kevina Ekal, OSU pracuje v druhom najväčšom slume na svete
Naše školy v Trnave spolu s komunitou sestier uršulínok sa rozhodli podporiť prácu sestry Keviny Ekal, OSU v Keni, Nairobi.
Vďaka štedrosti žiakov a rodičov, námahám učiteľov sa v misijnej aktivite „misijný koláč“ s podporou sestier podarilo vyzbierať 2000€ pre prácu sestry Keviny v slume.

Čítať viac »

Svetové dni mládeže – Lisabon 2023

Dobrodružstvo začína. Aj týmito slovami by sme mohli začať naše zážitky zo Svetových dní mládeže v Lisabone 2023.
Našu skupinu Ursulines Youth Slovakia, teda slovenskú uršulínsku mládež, tvorilo s rôznymi obmenami dovedna 47 členov. A aj vďaka podpore našich sestier a mnohých darcov, sme sa v takomto hojnom počte mohli vydať na našu púť.

Čítať viac »