Púť žiakov k sv. Angele

V máji sme sa dvakrát vydali na púť po stopách svätých a najmä po stopách sv. Angely Merici. V sprievode pátra Pavla Trga, SJ, brata Filipa OFM, sr. Márie-Rity Žiakovej, OSU a sr. Damiány Lužnej, OSU sme objavovali so 106 študentami Gymnázia Angely Merici z Trnavy život našej sv. Angely. Každým krokom sme si uvedomovali veľkosť tejto svätej ženy. A ako vnímali túto púť naši žiaci? 

Pozrite si video, fotky a prečítajte ich vlastné slová:
Púť do Talianska bola veľký duchovný zážitok. Stáli sme na miestach, kde pred nami chodili svätí, videli sme ich hroby, pocítili sme dotyk ich životov, ich odkaz, ktorý zanechali tomuto svetu.
Sára
GAM
V posledný májový týždeň sa skupina 53 študentov a 4 sprevádzajúcich z Gymnázia Angely Merici v Trnave zmenila na pútnikov. Dlho očakávaný deň padol na nedeľu a my sme vyrazili na jednu z najdlhších ciest. Asi po pätnástich hodinách strávených v autobuse sme za svitania dorazili do Assisi. A tam sa to začalo naplno. V Assisi sme spoznali miesta, na ktorých žil svätý František a svätá Klára. Vypočuli sme si veľa zaujímavých slov a užívali sme si atmosféru kamenných, talianskych uličiek. Naše putovanie nám dávalo stále väčší zmysel. Veľmi sme si užili výlet do Desenzana. Na mieste Angelinho detstva sme spoznali tri sestry uršulínky, z rôznych krajín a preplavili sme sa na lodi cez Lago di Garda. Nechýbal ani tanec na námestí a talianska zmrzlina. Niekoľko dní sme strávili v Brescii, kde sme kráčali po stopách svätej Angely, pozreli si pamiatky, kostoly a ochutnali pravú taliansku pizzu. Posledný deň sme strávili v Padove, kde sme navštívili svätého Antona a poďakovali mu, za mnohé nájdené veci. Takisto sme neobišli ani svätého Leopolda Mandića. Na konci sme sa nevedeli rozhodnúť kde bolo najkrajšie. Počas tejto púte sme spoznali nielen talianske mestá, ale aj kus z ich histórie prepletenej svätými ľuďmi. Viac sme spoznali aj seba navzájom a vytvorili sme si bláznivé a krásne spomienky. Navždy to pre nás zostane nezabudnuteľným zážitkom. Ďakujeme všetkým, čo nám umožnili túto cestu a vďaka Pánovi, za všetky krásy a milosti, ktoré nám boli počas nej dané. Grazie!
Sofia
GAM
Týždeň, čo som strávila v Taliansku, patrí k jedným z najkrajších zážitkov môjho života. Nie len že som si užila nádhernú architektúru a prírodu Talianska, ale spoznala som úžasných ľudí aj z iných ročníkov a vytvorili sme spolu úžasnú partiu. Nebolo to však len o zážitkoch s ľuďmi, ale aj s Bohom. Pri návšteve bazilík a miest, kde žili svätí a aj patrónka našej školy, som si obnovila a  vytvorila ešte hlbší vzťah aj s Bohom.
Mária
GAM

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Púť po stopách za svätými so zamestnancami našich uršulínskych škôl

Po dvoch rokoch odkladania našej púte kvôli pandémii spôsobenej Covid 19, sa sedem sestier uršulínok, brat Karol OFM a 38 našich priateľov (zamestnancov uršulínskych škôl – Základná škola s materskou školou Angely Merici v Trnave, Spojená škola sv. Uršule v Bratislave, Gymnázium Angely Merici v Trnave a Mateřská škola sv. Voršily v Prahe, rodinných známych a priateľov) radostne vydali na cestu do Talianska.

Čítať viac »

72. výročie Akcie rehoľníčky v Suchej nad Parnou

Pri lurdskej jaskyni v záhrade kláštora sestier uršulínok v Suchej nad Parnou si Konfederácia politických väzňov Slovenska, Ústav pamäti národa a Rímska únia Rádu sv. Uršule 31. augusta pripomenuli 72. výročie Akcie Rehoľníčky – vyvezenia rehoľníčok z kláštorov komunistickým režimom v roku 1950. Viac vo video zázname.

Čítať viac »

Púť žiakov k sv. Angele

V máji sme sa dvakrát vydali na púť po stopách svätých a najmä po stopách sv. Angely Merici. V sprievode pátra Pavla Trga, SJ, brata Filipa OFM, sr. Márie-Rity Žiakovej, OSU a sr. Damiány Lužnej, OSU sme objavovali so 106 študentami Gymnázia Angely Merici z Trnavy život našej zakladateľky sv. Angely. Každým krokom sme si uvedomovali veľkosť tejto svätej ženy. A ako vnímali túto púť naši žiaci?
Pozrite si video, fotky a prečítajte ich vlastné slová.

Čítať viac »

Covid fighters u sestier v Suchej

Prázdniny v plnom prúde keď nás zrazu vyruší správa od sestier zo Suchej nad Parnou. Takmer celá komunita našich najstarších sestier je pozitívna a pozitívne sú aj ošetrovateľky. Prišla prosba o pomoc.

Čítať viac »

T 22

Na národné stretnutie mládeže v Trenčíne prišlo viac ako dvetisíc mladých a nechýbali aj sestry uršulínky.

Čítať viac »

UISG Program pre formátorky

V Ríme z 22 krajin sveta

Od januára do konca júna som dostala tú milosť byť súčasťou Programu pre prípravu formatorov 2022. Je to program, ktorý ponúka UISG (Medzinárodná únia generálnych predstavených). Jeho cieľom je poskytnúť rôzne nástroje a zdroje, ktoré pomôžu účastníčkam získať a upevniť si zručnosti, ktoré budú užitočné pre sestry, ktoré budú pracovať vo formácii.
Koordinátorkou programu je Sr. Cynthia Reyes, SRA, asistentkou koordinátorky Sr. Toni Longo, ASC a výkonnou sekretárkou Sr. Patricia Murray, IBVM.

Čítať viac »